Plastové okná

 

 

Nový 5-komorový 70mm okenný systém.

 

 

 

1. Elegantný design

 

Zendow – nové moderné okno, krásne zvnútra, krásne zvonku. Okno, ktoré ideálnym spôsobom oddeluje interiér od vonkajšieho prostredia, ale zároven nás s ním spája.Okno zendow je ponaté tak, aby ste ho ani nevnímali. Zaclení sa do zivota Vášho domu, vybavenia a celého okolitého prostredia. Okno zendow dáva prednost elegantnej striedmosti a ponúka sa ako systém spájajúci architektonický a dekoratívny štýl. Návrhom a proporciami sa hodí do prostredia klasického aj súcasného. Jeho oblé krivky pôsobia teplo a príjemne aj na dotyk. Dizajnéri vyuzili tiez moznosti symetrického profilu, co oknu dodáva ten správny vzhlad. Estetická hodnota okna je teda rovnaká zvonku aj zvnútra. Ci je uz okno otvorené, alebo zavreté, vzdy predstavuje jednoliaty celok, ktorého štýl nie je nicím narušený.

 

 

 

2. Optimálna izolácia

 

Tepelne izolačné vlastnosti

 

PVC dobre izoluje samo o sebe, je to ideálny materiál k dosiahnutiu tých najlepších tepelneizolacných vlastností.

 

Zendow ? vdaka dômyselnej konštrukcii (šírka profilu 70 mm) znamená lepší výsledok pri rovnakých rozmeroch okien a dverí než ako je bežné.Koeficient priestupu tepla rámu a krídla zendow s výstuhou je Uf=1,267 W.m-2.K-1.

 

Vykurovanie domu vyžaduje velké množstvo energie (60-70% celkovej spotreby energie), pretože straty spôsobené rôznymi konštrukčnými prvkami (30-40% oknami), vyžadujú neustály prívod tepla. Tepelná strata

 

je priamo úmerná koeficientu priestupu tepla U materiálu, inak povedané vysoký koeficient (vyjadrený v W.m-2.K-1), predpokladá vysokú stratu energie, nízky koeficient U teda vyjadruje dobrú izolacnú schopnost.

 

Zvuková izolácia

 

Rovnako ako v prípade tepelnej izolácie, má PVC tak isto výnimocne dobrú schopnost izolácie zvukovej.70 mm profil zendow však ponúka množstvo dalších výhod. Medzi ne patrí aj možnost použit akustické sklá o šírke až 41 mm a tak Vám dopriat kludný spánok. Tvar a hmota tesnenia s maximálnou kontaktnou plochou na okennom ráme a krídle naviac zaistujú mimoriadnu odolnost.

 

3. Maximálna bezpečnost

 

Zendow je kompatibilné so všetkými typmi bezpecnostných kovaní. Prináša rôzne riešenia otázok bezpecnosti:

  • u všetkých druhov kovaní existuje možnost upevnit uzávery do ocelovej výstuhy v PVC profile
  • možnost použitia bezpecnostných rámových uzáverov
  • optimálny koncept krídla

Rám je navrhnutý tak, že sa dá i po inštalácii okna dodatocne vybavit stredovým tesnením, ktoré Vám bezpecne zarucí najlepšie tepelne – zvukové izolacné vlastnosti. Kombinácia zendow, bezpecnostného skla a kovania bude tvrdým orieškom pre prípadného zlodeja.

 

4. Velká životnosťzivotnost

 

Profily Deceuninck sa vyrábajú z kvalitného tvrdého modifikovaného PVC, ktoré je vlastným výrobkom firmy Deceuninck. Systém univerzálneho dorazového tesnenia je jedinecným a optimálnym geometrickým riešením prispôsobeným konceptu profilov. Je vyrobené z vysoko kvalitného materiálu. Tesnenie je do profilov osadené už pri výrobe profilov, co dáva predpoklad pre stabilnú kvalitu jeho uloženia. Geometrické ponatie profilu poskytuje vdaka sklonu drážky dokonalý a spolahlivý odvod vody. Tento systém umožnuje vznik suchého pásma, ktoré chráni kovové casti celoobvodového kovania, a ktoré delí vnútornú cast rámu, krídla a stlpiku na zónu suchú a odtokovú. Odtoková zóna zabezpecuje dokonalý odvod vody. Suchá zóna je urcená pre fixáciu bezpecnostných rámových uzáverov.

 

5. Neobmedzené možnosti použitia

 

tesnenieNávrhom a koncepciou sa okno lahko vclení do štýlu Vášho domu. Ak vymeníme sklá, alebo priecky vzhlad okna sa úplne zmení. Dekoratívne prvky boli do najmenších detailov premyslené s ohladom na harmóniu. Parapety, priecky, oporné prvky, spoje, drážky ? to všetko bolo premyslené a navrhnuté s ohladom na súdržnost celku.

 

 

 

 

 

 

Farby a farbiace techniky

Sviežosť a univerzálnosť z bielej robí obľúbenú farbu aj pre okná a dvere.

 

Decoroc – hodvábna farebná paleta

 

Pokiaľ biela farba zostáva stálicou, v poslednom čase sa objavujú tendencie, ktoré smerujú k rozmanitosti a farebným kombináciám. Firma Deceuninck vyvinula na základe požiadaviek trhu radu Decoroc. Matný a hodvábny vzhľad úpravy Decoroc sa vyrába postupom, ktorý je v Európe patentovaný. Tento tepelne tvrdený nástrek vnáša do Vášho domu farebnosť a príjemná zrnitá štruktúra dáva oknu zvláštny teplý vzhľad.

 

Fólie – neobmedzené možnosti

 

Profily, ktoré sú potiahnuté touto akrylovou fóliou, majú vzhľad štruktúry dreva. Fólia je odolná voči ultrafialovým lúčom. Nech už si vyberiete akékoľvek odtiene farieb, vždy docielite perfektného vzhľadu Vašich okien a dverí. U našich licenčných výrobcov sa dozviete aktuálnu ponuku fólií, ktorú vždy meníme podla Vašich požiadaviek.

 

Normy

 

Vlastnosti zendow sú v zhode s normami EÚ a CZ. Kvalitu overili laboratóriá CSTB (Európska Únia) a CSI (Ceská Republika). Testy preukázali, že okná zendow splnajú všetky požiadavky noriem až do výšky zabudovania 140 metrov nad terénom.

 

Deceuninck vykonáva každodenne niekolko kontrol kvality surovín a profilov – pred, pocas a po výrobnom procese. Technici firmy Deceuninck odoberajú pravidelne vzorky profilov, kontrolujú rozmery, farbu, tepelnú stálost, zmrštovanie, odolnost voci nárazom a pevnost rohových tvarov. Hotové dverové a okenné výrobky sú potom predmetom skúšok, smerujúcich k zisteniu ich vlastností: vzduchotesnost, odolnost voci vetru a vodotesnosti. Prísnost týchto interných kontrol zaistuje mimoriadnu kvalitu profilov Deceuninck, zarucenú pocetnymi národnými aj medzinárodnými certifikátmi.

Ďakovný list obce Viničné
Ďakovný list obce Viničné